Про таємницю урочища Вовчак, підрозділ УПА «Січ» та… трофейний танк

Екстремальний туристичний змаг «Доброволець» присвячений 35 сотні Самооборони Майдану «Волинська Січ» і проходитиме на території урочища Вовчак Турійського району Волинської області.

Терен «Добровольця-2019» має славетну історію та приховує чимало таємниць.

У роки Другої світової війни урочище Вовчак було центром головного штабу «Волинської Січі» та деякий час навіть місцем дислокації головного штабу «УПА-Північ». Загалом тут діяв цілий повстанський гарнізон, оснащений за всіма правилами військового
мистецтва.

Таємні курси, військові школи та опорні пункти УПА почали виникати на Турійщині наприкінці літа 1942 року. Непрохідна місцина довкіл Вовчака чи не найкраще підходила для таких цілей. Перший опорний пункт заснувала неподалік група нелегалів-оунівців з
Галичини. А вже навесні 1943 року почав діяти цілком боєздатний повстанський загін з двох сотень стрільців та чоти кавалерії.

Для потреб «Січі» спішно збудували кілька тартаків (лісопилень), де робота не припинялася ні вдень, ні вночі. Невдовзі в урочищі виросли корпуси госпіталю, штабу, казарм, складів, гарбарні, пекарні, коптильні, кузні, різноманітних майстерень та підстаршинської школи.

Німцям загін дошкуляв відчутно, адже, окрім легкої стрілецької зброї, мав кулемети, гармати і навіть… один трофейний танк, відремонтований своїми ж умільцями. Усі спроби знищити «Січ» провалювалися, бо довкола стояли застави, добре діяла повстанська розвідка і контррозвідка, опорні пункти мали телефонний зв’язок.

А в рейди відділи куреня «Орла» вирушали не лише на конях, а й вантажними та легковими автомобілями, мотоциклами. Після блискавичних і здебільшого успішних операцій бойові групи швидко «розчинялися» у недоступних для ворога потаємних місцях Свинаринського лісу.

Опубліковано у Доброволець. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *